איך הופכים אפליקציה לכסף גדול?

פורסם ב: 28 באוקטובר 2023 by עידית משען

עולם האפליקציות השתלט בשנים האחרונות על שוק הפלאפונים. מדי שנה רבים מפתחים את הרעיון שלהם לידי אפליקציה בתקווה להפוך לעוד "חברה ישראלית שנמכרת במיליוני דולרים לאחת מהחברות הגדולות במשק העולמי". לפני שאתם ממהרים לחלום, מבררים על מחירים ומתחילים לעבוד על אפיון האפליקציה שלכם, מומלץ שתחשבו על המודל העסקי והדרך בה תוכלו להפוך את הרעיון והאפליקציה שלכם לכסף ולמקור הכנסה.

אז מה הם השלבים בפיתוח אפליקציה שמרבית היזמים שפונים לחברות פיתוח האפליקציות "מדלגים" בעיקר על השלב הראשון ובמילים אחרות איך הופכים אפליקציה לכסף גדול:

  • גיבוש הרעיון – כל מיזם מתחיל מרעיון איכותי. בגיבוש הרעיון נסו להיכנס לפרטי פרטים שיאפשרו לכם לגבש את היישום שהנכם מתכוונים לפתח. תהליך גיבוש הרעיון יתבצע באופן מקצועי בשלב האפיון של האפליקציה שלכם.
  • מודל עסקי – מעטים האנשים שישקיעו שעות רבות מחייהם וכספים רבים בבניית האפליקציה מבלי לשאוף להרוויח מהאפליקציה, אך למעשה, מרבית היזמים שמגיעים לפתח אפליקציות, אינם חושבים על המודל העסקי.
  • אפיון האפליקציה – תהליך האפיון כולל את שלבי העיצוב, הפיצ'רים השונים והעמודים השונים שיהיו באפליקציה. בתהליך זה יש לשים דגש על אפיון חוויית המשתמש והתאמת הממשק לקהל היעד הפוטנציאלי של האפליקציה.
  • פיתוח האפליקציה – תהליך הפיתוח של האפליקציה, "תהליך ההוצאה לפועל".
  • העלאת האפליקציה ל-AppStore ול-Market.
  • שיווק האפליקציה.

איך הופכים אפליקציה לכסף גדול

איך עושים כסף מהאפליקציה?

  1. פרסום!

קיימות דרכים שונות להפוך את האפליקציה שלכם לכלכלית. המודל הפופולרי ביותר של מרבית האפליקציות (במידה ואנו מוציאים מהמשוואה את האפליקציות שמציעות שירותים של חברות קיימות) הוא מודל פרסומי. באמצעות הצבת פרסומות שיופיעו באפליקציה שלכם בזמן השימוש של הגולשים, תוכלו להפיק רווחים. על פי מודל זה עובדות מרבית האפליקציות ברחבי הארץ והעולם, ובעיקר האפליקציות המספקות מידע ומשלבות תוכן או סרטונים.

אפליקציות שונות (וביניהן גם הפופולריות ביותר בעולם) עובדות מספר שנים על בסיס מודל ש"אינו רווחי" ורק לאחר שרוכשות את אמונם של קהל היעד ומגיעות לכמות הורדות מסוימת, מוסיפות פרסומות בשילוב לתוכן.

  1. קניית מוצרים דרך האפליקציה – מודל Freemium

אפליקציות שונות מציעות מוצרים ושירותים אותם ניתן לרכוש דרך האפליקציה עצמה. כך למשל, משחקים רבים מוכרים "שלבי המשך" שחסומים באפליקציה עד לביצוע התשלום. במודל העסקי שלכם עליכם לחשוב על דרך להפיק הכנסות מהורדת האפליקציה, כאשר אחת הדרכים היא להציע מוצרים/שירותים שונים אותם יהיה ניתן לרכוש דרך האפליקציה.

  1. תשלום בעבור ההורדה

בעת העלאת האפליקציה שלכם לחנויות AppStore ו-Market, תוכלו להגדיר שאדם שמעוניין להוריד את האפליקציה יצטרך לשלם בעבורה. בתהליך האפיון של קהל הלקוחות שלכם ויצירת הפרסונות, עליכם לחקור על קהל היעד ולבחון האם קהל היעד ישלם בעבור הורדת אפליקציה. בנוסף, במידה והנכם מתכוונים לגבות תשלום בעבור האפליקציה, עליכם לבחון את המתחרים שלכם שמציעים אפליקציות חינמיות או בתמורה לתשלום נמוך משלכם ולראות האם האפליקציה שלכם נותנת ערך מוסף לגולש, כך שיהיה לו משתלם להוריד אותה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו למידע מקצועי נוסף וייעוץ בכל הקשור לפיתוח אפליקציות ושיווקן.